Scroll Top
19th Ave New York, NY 95822, USA

Mesazhi i Konferenës Ipeshvnore të ShipërisëShkodër, 05/12/2020

Tė dashur meshtarė, rregulltarė dhe rregulltare

Tė Dashur Besimtarė, 


Fatkeqėsisht pandemia ende vazhdon dhe duket sikur nuk ka fund; vuajtjet vazhdojnė, njerėzit vdesin dhe pasojat e tjera janė shumė tė rėnda.

 
Ne, si Ipeshkvinj, nė muajt e mėparshėm jemi bashkuar nė lutje me Ruzaren e Shenjtė nėpėrmjet Radio Marisė.

 
Me rastin e tė Kremtes sė Zojes sė Papėrlyer kemi vendosur qė tė lusim Ruzarėn e Shenjtė nė Shenjtėroren e Nėnės sė Kėshillit tė Mirė nė Shkodėr, ditėn e hėnė me datėn 7 dhjetor nė orėn 15.30. 


Te lutemi tė gjithė qė Nėna jonė tė ndėrmjetėsojė pėr ne tek Ati, qė tė na lirojė nga kjo pandemi. 

Lutja do tė udhehiqet nga Imzot Angelo Massafra, Arqipeshkėv i Shkodres-Pult dhe mund ta ndiqni e tė merrni pjesė nėpėrmjet Radio Marisė dhe mediave zyrtare tė Dioqezave nė rrjetet sociale.+ Angelo Massafra OFM

Arqipeshkėv i Shkodėr-Pult